Persze, íme egy egyedi szöveg a bőrrákról szóló mítoszokkal kapcsolatban: --- **8 Elterjedt Mítosz a Bőrrákról, Amelyeket Érdemes Megcáfolni** A bőrrák egyre gyakoribbá válik, és a körülötte kialakult mítoszok sok félreértést szülnek. Íme nyolc elterje

Most jött a nagy súlyú hír XIV. Leó pápáról, így tudatta a Vatikán

A Magyar Dermatológiai Társulat adatai szerint az 50 év feletti magyar lakosság körében minden ötödik ember szembesül a bőrrák különböző típusainak valamelyikével. A problémák megelőzése érdekében szeretnénk tisztázni néhány elterjedt tévhitet a bőrrák kapcsán.

A melanóma a legismertebb és legagresszívebb bőrráktípus, gyakran emlegetik "leghalálosabb" formájának is, ám valójában ez a legritkább daganatfajta. A bőrrák leggyakoribb formái a bazálsejtes és laphámsejtes karcinóma, amelyek gyakran egy nem gyógyuló sebhez hasonlíthatók. Ha időben észlelik őket, mindkét típus jó eséllyel kezelhető, így kiemelten fontos a rendszeres önvizsgálat és a szűrővizsgálatok elvégzése.

Jellemző, hogy az emberek nyár elején még bekenik magukat naptejjel, a nyár végén azonban már nem - ez nagy hiba. A barnulás nem véd a káros napsugárzástól, sőt, a bőrkárosodás jele. Tehát nem érdemes szoláriumba menni nyaralás előtt, hogy "biztonságos alapot" szerezzen, mert az is csak károsítja a bőrt. Ha barna bőrre vágyik, használjon barnító krémet vagy önbarnítót.

A sötétebb bőrűeknél ugyanúgy kialakulhat bőrrák, mint a világosabb bőrűeknél. Attól, hogy az ő bőrüknek magasabb a melanintartalma, még nincsenek védve a nap káros hatásai ellen. Tudta például, hogy a reggae királya, Bob Marley is melanómában halt meg? Még az afroamerikaiaknak is védeniük kell a bőrüket a káros UV-sugaraktól naptejjel, védőruházat viselésével vagy árnyékba húzódással.

Felhős időben is számíthatunk napégésre - a nap UV-sugarainak körülbelül 80 százaléka áthatol a felhőkön. Ezért érdemes legalább SPF30-as napvédőt alkalmazni, még akkor is, ha az égbolt borongósnak tűnik. Ne feledd, a védelem mindig fontos!

Sokan tévesen azt gondolják, hogy a naptej használata során káros vegyszerekkel terhelik a bőrüket. Bőrgyógyászok azonban határozottan támogatják a napvédő krémek alkalmazását, hangsúlyozva, hogy a jótékony hatások messze felülmúlják a lehetséges kockázatokat. Emellett fontos megjegyezni, hogy csak olyan naptej kerülhet a piacra, amely megfelel a biztonsági és hatékonysági követelményeknek.

Napjainkban sok sminktermék és alapozó tartalmaz fényvédőt, azonban a legtöbben nem alkalmaznak belőlük elegendő mennyiséget ahhoz, hogy valódi védelmet nyújtsanak a káros UV-sugarak ellen. A szakértők javaslata szerint érdemes a napi bőrápolási rutin részeként minden reggel SPF50-es fényvédőt vagy kifejezetten az arcbőr számára készült naptejet használni, hogy bőrünket hatékonyan megóvjuk a napsugárzás káros hatásaitól.

A naptej alkalmazása elengedhetetlen része kell, hogy legyen mindannyiunk reggeli szokásainak, még akkor is, ha a legtöbb időnket zárt térben töltjük – figyelmeztet Hurlbert. "Előfordulhat, hogy utazás közben kint tartózkodunk, vagy akár az ablakon át is érhet minket a napfény," teszi hozzá. Ha hosszabb időt töltünk a szabadban, érdemes kétóránként frissíteni a napvédelmet, hogy bőrünk védve maradjon.

A napsütés a bőrrák legnagyobb rizikófaktora, de nem az egyetlen. Melanóma kialakulhat a test olyan részein is, amely nincs kitéve napsütésnek: a talpon, a lábujjak között, a fejbőrön, sőt, még a nemi szerveken is.

Related posts