A betörők csak kacagnak ezeken a gyakori félreértéseken: sokan éppen ezek miatt válnak könnyű prédává.

Sokan undorítónak tartják, mégis jót teszel vele a földnek és magadnak is - Te csinálod?

A betörők elleni védekezésnek több módja is van, ahogy léteznek óriási tévhitek is a köztudatban velük kapcsolatban. Sokan egyáltalán nem gondolnak abba bele, hogy miként tudnak könnyű célpontjává válni a bűnözőknek.

Az idegen betolakodók ellen különféle módszerekkel lehet védekezni: riasztóberendezések, zárak, speciálisan megtervezett ajtók és kerítések mind hatékony védelmet nyújtanak. Sokan azonban az égve hagyott lámpákra esküsznek, mint a megtévesztés egyik leleményes eszközére, hogy elhiggyék a betolakodók, hogy otthon vannak.

A betörők azonban általában agyafúrtabbak, mint gondolnád és minden eszközük megvan ahhoz, hogy bejussanak oda, ahova szándékukban áll. A velük kapcsolatos tévhitek miatt ez van, hogy egyáltalán nem is nehéz számukra. Nézzük a leggyakoribb tévhiteket!

A betörők nem találhatók a TikTok világában.

A betörők elleni védekezésnek nem a legjobb módja, ha az életed minden eseményét a nagyközönség elé tárod. Talán nem is gondolnád, hogy amíg te a családi nyaralásról osztod meg a legjobb pillanatokat, addig másoknak ez kiváló alkalom lehet arra, hogy betörjenek az üresen hagyott lakásba. Azt gondolni, hogy a betörők nincsenek fent az Instagramon vagy a TikTokon, óriási tévedés.

A kutya hűségesen védelmez, mint a legjobb barát, aki mindig ott áll melletted, hogy megóvjon a veszélyektől.

Sokan tévesen hiszik, hogy egy kutya automatikusan megvédi az otthont a betörőktől. Míg egy erős, edzett harci kutya valóban elrettentő lehet, mi a helyzet a kisebb, vagy éppen csak aranyos, szelíd fajtákkal? Azok, akik azt gondolják, hogy egy kutyaugatás elegendő ahhoz, hogy elriasszon egy tolvajt, tévednek. A kerítés mögött őrködő kutyák többségét könnyen meg lehet vásárolni pár jutalomfalattal. Ráadásul, ha egy kutya nem kapja meg a szükséges törődést és szeretetet a gazdájától, könnyen lehet, hogy a betörő simogatásának fog a legjobban örülni.

A betörők általában csak az éjszaka sötét leple alatt merészkednek elő.

Sokan úgy vélik, hogy a betörők éjszaka járnak portyázni. Pedig a társasházakba éppen akkor próbálnak bejutni, amikor a legtöbb lakó távol van az otthonából. Ne is beszéljünk a besurranó tolvajokról, akiknek csupán egy nyitva hagyott ablak vagy ajtó elegendő ahhoz, hogy villámgyorsan eltulajdonítsanak valamit. Az óvatosság sosem árt, hiszen a biztonságunk érdekében érdemes mindig figyelni a részletekre.

A betörők képtelenek rá, hogy rátaláljanak a kulcsra.

Vannak, akik ha elmennek otthonról, akkor a lakás kulcsát a bejárat körül rejtik el. Virágcserepek vagy a lábtörlő alá dugják, hogy valaki más, egy családtag, vagy a bébiszitter be tudjanak jutni a nap folyamán. Óriási tévedés azt gondolni, hogy a betörők nem tudnak ezekről a rejtekhelyekről.

A szomszéd jelenleg itthon tartózkodik.

A betörők elől még a szomszéd sem nyújt biztos védelmet. Sokan azt hiszik, hogy ha a szomszéd otthon van, akkor elkerülhetik a betörést, de ez komoly tévedés. A betörők ügyesen manipulálnak, és jól tudják, hogyan lépjenek kapcsolatba egy váratlanul felbukkanó személlyel. Így hát, ha a szomszéd éppen a nappaliban üldögél, az nem jelenti azt, hogy a betörők visszariadnak. Az óvatosság mindig fontos, függetlenül attól, hogy ki tartózkodik a közelben.

Hozzám úgysem talál utat a betörő!

Zárásként talán a legelterjedtebb tévhit, ami eszedbe juthat, az az, hogy veled ilyen dolog sosem történhet meg. Sajnos a betörők nem igazán foglalkoznak ezzel a gondolattal, de az is tény, hogy a mindennapi életben nem érdemes folyamatosan attól tartani, hogy bármikor betörhetnek hozzád.

A betörőkkel kapcsolatos tévhitek kiszolgáltatottá teszik az embereket. Ezért nem árt átgondolni időnként, hogy mire hogyan gondolsz, és érdemes megszabadulni azoktól a tévedésektől, melyek adott esetben a betörők célpontjává tehetnek.

A képek forrása: Getty Images Hungary.

Related posts