AI váltotta fel a Blikk újságíróját – ezzel milliókat takarítanak meg a reklámszakmában – videó.
"Óriási megtiszteltetés számomra" - Nem akárkik ajánlották fel segítségüket az ügyvédet kereső Pankotai Lilinek
Az Umbrella óbudai műhelyében készült egy lenyűgöző videó, amely nem csupán a technológiai újításokat mutatja be, hanem elgondolkodtató kérdéseket is felvet: Mit jelent ma kreatívnak lenni egy olyan világban, ahol a gépek is képesek alkotásra?
A videó elején látható tartalom egy izgalmas kísérlet keretein belül készült: az interjúk és az átvezető narráció létrehozásához a ChatGPT-t hívtuk segítségül. Ezen kívül riporter kollégánk "stand up" beköszönő szövegét is a mesterséges intelligencia erejével formálták meg az Umbrella és a Codepunk csapatának tagjai.
A mesterséges intelligencia fejlődése az utóbbi években olyan lendületet kapott, amelyet néhány évvel ezelőtt még a sci-fi világába soroltunk. Míg a 2010-es évek elején az AI főleg háttérfeladatokat látott el — mint arcfelismerés, keresőoptimalizálás vagy előrejelző modellek —, mára már képes szöveget generálni, képeket és videókat létrehozni, sőt, hangokat is szintetizálni. Ahogy a fent említett videónkban is látható, néhány egyszerű kattintással már egy pattogatott kukoricát falatozó kutyát is megalkothatunk, aki egy óriáskeréken pihen.
Az új generációs modellek már nem csupán "támogatják" a munkát, hanem teljes kreatív feladatokat is elvégeznek, ami radikálisan átalakítja a kreatív ipar működését.
A videóban Barbalics Máté, a Codepunk projektmenedzsment vezetője, és Bíró Áron, az Umbrella operatív igazgatója osztják meg gondolataikat. Nem csupán elméleti diskurzusra alapoznak, hanem valós munkafolyamatok példáin keresztül világítanak rá arra, hogy jelenleg hol tart az AI integrálása a reklám- és filmiparban. E közben pedig izgalmas, sőt néha zavarba ejtő kérdések merülnek fel arról, hogy hová vezet mindez, és milyen hatással lesz az emberi társadalomra.
A videóban többek között felfedezhetjük:
A kérdés nem csupán az, hogy az AI képes-e átvenni a feladatainkat, hanem sokkal inkább az, hogy miként tudunk harmonikusan együttműködni ezzel a technológiával. Vajon sikerül-e megértenünk a határokat, és felismernünk, mi az, ami még az emberi tapasztalat része, és mi az, ami már a mesterséges intelligencia világába tartozik?