Az Európai Unió jóváhagyta a 17. szankciós intézkedéscsomagot Oroszország ellen.

Jean-Noel Barrot, Franciaország külügyminisztere, szerdán a BFM TV-nek adott interjújában bejelentette, hogy az Európai Unió jóváhagyta a tizenhetedik szankciócsomagot Oroszországgal szemben – értesült a Reuters.
Az új intézkedések között szerepelnek a célzott vízumtilalmak, vagyonbefagyasztások és exportkorlátozások, továbbá azoknak a szereplőknek a nyilvántartása, akik megpróbálják kijátszani az árplafonokat. Kiemelt figyelmet kap az orosz árnyékflotta és a bankszektor tevékenysége.
A csomag összeállítása során különös figyelmet fordítottak arra, hogy még a hagyományosan ellenálló tagállamok, mint például Magyarország vagy Szlovákia, ne tudják megakadályozni annak elfogadását. Sőt, a jövőben a kereskedelmi korlátozásként való besorolás lehetővé teszi, hogy a szankciók minősített többséggel is átvihetők legyenek.
Az uniós intézkedések előzményeit Volodimir Zelenszkij béketárgyalási ajánlata és Putyin isztambuli javaslata fémjelezte, azonban a diplomáciai próbálkozások eddig nem hoztak kézzelfogható eredményeket. Franciaország külön figyelmeztetett, hogy 500%-os vámot tervez bevezetni az orosz olajra, míg Barrot tájékoztatása szerint az Európai Bizottság már a 18. szankciós csomag előkészítésén fáradozik.
A Kreml határozottan válaszolt a kedd esti bejelentésre, amely a szankciós tervezettel kapcsolatos, és azonnali reakciókat váltott ki.
A szóvivőjük kifejtette: "Oroszországgal nem lehetséges ilyen módon kommunikálni." E reakció alapján Moszkva határozottan elutasítja az uniós nyomásgyakorlás jogosságát.
A külügyminiszter kiemelte, hogy az Európai Unió jelenleg a még szigorúbb szankciók tervezésére összpontosít, szoros együttműködésben az Egyesült Államokkal.
A Reuters hírei alapján...