Az Európai Unió arra az álláspontra helyezkedik, hogy megakadályozza a fiatalok közösségi média használatát, ezzel védve őket a digitális világ kihívásaitól és a potenciális veszélyektől.

Az Európai Unió a gyermekek védelme érdekében szigorítani kívánja a kiskorúak közösségi média használatára vonatkozó szabályokat. A kezdeményezés Görögországból indult, és már Franciaország, valamint Spanyolország is kifejezte támogatását a javaslat iránt.
A Politico információi szerint az Európai Unió minden tagállamra kiterjedő intézkedéseket vezetne be, hogy megvédje a gyermekeket a közösségi média túlzott használatának negatív hatásaitól. A kérdés világszerte fokozott figyelmet kapott, Ausztrália már korábban bejelentette, hogy 16 éves kor alatt bizonyos közösségi oldalakon nem lehet regisztrálni.
A lap úgy tudja, hogy tervben van a digitális felnőttkor bevezetése, amelynek az a lényege, hogy a kiskorúaknak szülői beleegyezésre lenne szükségük ahhoz, hogy be tudjanak jelentkezni a különböző közösségimédia-felületekre, például a TikTokra, az Instagramra vagy a Snapchatre.
A javaslatnak egyre több támogatója van, Mette Frederiksen dán miniszterelnök korábban kijelentette, hogy támogatja a közösségi média betiltását a 15 év alattiak számára.
Emmanuel Macron tavaly arról beszélt, hogy vissza kell szerezni az irányítást a gyermekek és tinédzserek élete felett. A francia elnök is támogatja, hogy 15 év alatti fiatalok ne tudjanak önállóan regisztrálni a social média platformokon.
A javaslat szerint kötelező lenne a felületeken az életkor-ellenőrzés alkalmazás beépítése, amelyet a tervek szerint elsőként Görögország, Spanyolország és Franciaország tesztel majd.