Az év első két hónapjában a gyermekvédelmi dolgozók közül 596 főt vizsgáltak meg, és 540 esetében kifogástalan életvitelről számoltak be.

A dolgozók majdnem harmada elhagyja a gyermekvédelmi rendszert, miközben háromból egy jelentkező marad meg hosszú távon, hangzott el a Belügyminisztériumban márciusban tartott Szociális Ágazati Érdekegyeztető Fórumon, amelynek emlékeztetője a Népszava birtokába került.

A szakmai találkozón a Nemzeti Védelmi Szolgálat (NVSZ) is jelen volt, akik a gyermekvédelmi dolgozók kifogástalan életvitelét ellenőrzik. Az NVSZ egyik munkatársa ismertette, hogy tavaly 13 480 gyermekvédelemben dolgozó személy vizsgálatát rendelték el, ebből 13 400-at fejeztek be, 75 esetben állapítottak meg kifogásolható életvitelt.

Megemlítette, hogy a rendszerben viszonylag kevés a bűnelkövető, viszont a bűnügyek száma jelentős. Gyakoriak azok a feljelentések, amelyeket a munkáltatóknak alaposan át kell nézniük; jelenleg összesen 221 eljárás van folyamatban.

A Belügyminisztérium gyermekvédelmi és pszichológiai vizsgálatokért felelős osztályának vezetője, Malét-Szabó Erika kifejtette, hogy céljuk a potenciális kockázatot jelentő egyének kiszűrése. E munkához 40 pszichológus és 33 asszisztens munkálkodik, akik a klasszikus pszichológiai megközelítéseket alkalmazzák, például interjúkat és teszteket végeznek. Alkohol- vagy drogtesztet nem végeznek, de figyelnek a figyelmeztető jelekre. Malét-Szabó Erika hozzátette, hogy ha valakit a pszichológiai tesztek során alkalmatlannak ítélnek, annak azonnal megszüntetik a munkaviszonyát. Emellett léteznek olyan esetek is, amikor egyesek korlátozottan alkalmas minősítést kapnak, mivel személyes vagy munkahelyi problémákkal küzdenek.

Related posts