Persze! Íme egy egyedi változat: **Különös jelenségek itthon és a nagyvilágban** Az élet tele van meglepetésekkel, és néha a legváratlanabb helyzetek szórakoztatnak minket. A világ minden táján találkozhatunk furcsa szokásokkal és szórakoztató események

Jó reggelt, itt a 444 napindító hírlevele, péntek reggel, egy tavasziasnak ígérkező hétvége előtt. Szokás szerint négy anyagunkat külön is ajánljuk, ezúttal ezt a négyet:
Hírlevelünkre való feliratkozáshoz kattints ide!
Kósa Lajos, a Fidesz egykori frakcióvezetője minden tőle telhetőt elkövetett annak érdekében, hogy a jegybanki alapítványok működése a lehető legkevésbé legyen átlátható. Most, hogy kirobbant az MNB-botrány, megkerestük, hogy vajon milyen politikai felelősséget vállal a történtek következményeiért.
Csütörtökön írtunk arról, hogy a Tisza programigazgatója, Zelcsényi Miklós pár éve megszervezte az egyik legsikeresebb magyar triatlonversenyt. Közben viszont azokhoz köthető cégekkel szerződött, akiktől az állami támogatást kapták a szervezésre. A Tiszával kapcsolatos hír volt, hogy friss kutatás szerint a biztos szavazók közül már minden második a pártot választaná, valamint hogy Magyar reagált a párt EP-képviselője, Kollár Kinga mondatai miatt indult fideszes kampányra, közölve, hogy a TISZA még nem is létezett, amikor felfüggesztették a magyar embereknek járó uniós források kifizetését. Délutánra Orbán is megszólalt az ügyben, Kollár közéletbeli eltűnését szorgalmazva, mire Magyar azzal reagált, hogy Orbán Viktor hülyeségvonatán nincsen fék.
Ismét megrendezésre került a kormányinfó, ahol Gulyás Gergely részletesen beszámolt arról, hogy érdeklődött Rogán Antal felesége extravagáns vásárlásairól, amelyek több millió forintba kerültek. Emellett szóba került egy érdekes, ámde aggasztó elmélet is: a kormány véleménye szerint a száj- és körömfájás vírus esetleg mesterségesen kerülhetett a nyilvánosság elé. Kiderült az is, hogy a gyülekezési törvény módosítása valószínűleg nem fog tovább változni. Az esemény során azonban komolyabb kérdések is felvetődtek: vajon mi értelme van egyáltalán részt venni a kormányinfókon?
A Gyárfás Tamás ügyének ítélethirdetése különös figyelmet vonzott: a jogerős döntés értelmében Gyárfás hét év börtönbüntetést kapott, míg Portik életfogytiglanra ítélték Fenyő János meggyilkolásáért. A bíróság másik érdekes döntése, hogy másodfokon elítélték Heindl Pétert is, aki piros festékkel módosította egy gimnázium udvarán elhelyezett CÖF-ös óriásplakátot. Emellett a bíróság hangsúlyozta, hogy a beszédpótló eszközök gyógyászati segédeszközöknek számítanak, függetlenül attól, hogy a NEAK másként nyilatkozik erről.
Hírek érkeztek hazánkból, miszerint...
Mit jelent Amerikának és a világnak, hogy Trump szerdán visszavonulót fújt vámügyben, és mit jelentenek a 90 napra bevezetett alapvámok a globális kereskedelemnek? Többek között ezekről kérdeztük Békés Gábort, a CEU docensét. Közben kiderült, hogy Trump nem is 125, hanem 145 százalékos vámot vetett ki szerdán Kínára, valamint hogy felmerült a bennfentes kereskedés gyanúja is az elnök környezetével szemben. Trump részleges hátraarca ellenére a piacok amúgy egyáltalán nem nyugodtak meg, sőt.
Selyem Zsuzsa legújabb regénye, a Kicsi kozmosz, tavaszunk egyik legkedveltebb olvasmányává vált. Az Erdély és Budapest színhelyein kibontakozó történetben emberi és nem emberi karakterek egyaránt szerepet kapnak. A regény mélyen foglalkozik a diktatúrák lényegével, a felnőtt és gyermek sorsokkal, valamint a viccek és traumák összefonódásával. E témák kapcsán tettük fel neki kérdéseinket.