Mostantól digitális formában is hozzáférhető a várandósgondozási kiskönyv az Egészség Ablak platformon.

Molnár Karolina a közleményben felhívta a figyelmet arra, hogy a várandósgondozási kiskönyv minden kismama számára kötelező dokumentum, amely nyomon követi a várandósság 9 hónapját. Az elektronikus dokumentum tartalmazza a várandósság alatti vizsgálatok, szűrések és laboreredmények adatait, és a szülésig végigkíséri a kismamát.

Azt jelentették be, hogy a papíralapú verzió mellett mostantól digitális formában is hozzáférhető az ingyenesen letölthető Egészség Ablak applikáció. Az új fejlesztés célja, hogy a várandós nők és az őket támogató szakemberek – mint például védőnők, szülész-nőgyógyászok és háziorvosok – számára még egyszerűbbé és áttekinthetőbbé tegye az adminisztrációs folyamatokat. Ezzel együtt a felhasználók gyorsan és pontosan hozzáférhetnek az adataikhoz.

Hozzáfűzte: a dokumentum digitális verziójában a vizsgálati eredmények és a bejegyzések ugyanúgy elérhetők, mint a hagyományos kiskönyv esetében, viszont itt nem kell attól tartani, hogy a kiskönyv elveszik vagy megsérül.

Az Egészség Ablak legújabb funkciója kifejezetten a várandós nők számára készült, akiknek védőnője már feltöltötte az adatokat a Védőnői Országos Információs Rendszerbe. Ez a digitális várandósgondozási könyv nem csupán a kismamáknak nyújt támogatást, hanem az egészségügyi szakemberek munkáját is megkönnyíti. A rendszer nemcsak kényelmesebb, hanem gyorsabb hozzáférést is biztosít az információkhoz – áll a tájékoztatásban.

A helyettes államtitkár tájékoztatása szerint az Egészség Ablak mobilalkalmazás eddig már több mint 4 millió letöltést számlál, és a felhasználók havonta átlagosan 15 millió betegdokumentumot érhetnek el rajta. Ennek köszönhetően az applikáció mára Magyarország egyik legkedveltebb digitális egészségügyi platformjává vált. Az új fejlesztések között szerepel az eBeutaló rendszer kibővítése, amely lehetővé teszi, hogy a betegek ne csupán a lakcímük szerint kijelölt szakrendelőhöz kérjenek időpontot, hanem szabadon választhatnak bármelyik, az alkalmazásban elérhető egészségügyi intézmény közül.

A változás jelentősen növeli az ellátás rugalmasságát, hiszen lehetővé teszi, hogy az érintettek a számukra legkedvezőbb - például időben legközelebbi vagy földrajzilag leginkább elérhető - időpontot válasszák - olvasható a Belügyminisztérium közleményében.

Related posts