Ez nem csupán a hagyományok iránti tisztelet kifejezése! Hódi Attila a dédnagyapja örökségét követve vált lovas huszárrá.

A borsodi lovas huszár hagyományőrző közösséghez már a harmadik generáció is csatlakozott, így tovább él a múlt dicsősége és a hagyományok tisztelete.

"A Borsodi Huszár Egyesület célja, hogy bemutassa a huszárság hagyományos magyar fajtáit, ezzel életre keltve a régi idők szellemét. E tekintetben kiemelkedő szerepet játszik a Furioso-North Star, amely élen jár az egyesület munkájában" - nyilatkozta az elnök.

A portán jelenleg két, tízéves kanca áll Attila rendelkezésére, akik ügető fajták és rendkívül ügyesek, ahogy az ő szavaikból kiderül. A háttérben egy négyéves társuk figyelmesen szemléli az eseményeket az istállóban, és nemsokára csatlakozik a duóhoz. Őt is láthatjuk majd a felvonulások során, ahol bemutathatja tehetségét és lelkesedését.

Hódi Attila büszke arra, hogy mióta a hagyományőrzést elkezdték a térségben, azóta már a harmadik generáció vesz részt az egyesületben. Egyikük Attila fia, akivel például legutóbb a március 15-i miskolci felvonuláson találkozhatott a nagyérdemű.

Lovas huszárként volt honnan merítenie a hazaszeretetet és a hagyományok tiszteletét Attilának. A falon ma is ott lóg dédnagyapja obsitja, aki 1911-ben szerelt le a huszárezredtől Nyíregyházán, majd végigharcolta az első világháborút. Hosszú évek huszári és lovas tevékenysége mellett ráadásul a Hódi Porta feje tavaly úgy döntött, hogy belép a Magyar Honvédség önkéntes, tartalékos rendszerébe és dédnagyapja tiszteletére ennyi idősen is végigcsinálja a kiképzést. A lovak felnyergelése után Hódi Attila felöltötte dísz egyenruháját. Mivel egyesületük az 1848-49-es forradalom hagyományait őrzik, így egyenruhájuk a 3. Estei Ferdinánd huszárezred öltözetét és viseletét követi korhűen, amin ma is a sárga és fekete színek dominálnak az osztrák császári színek mintájára. Az akkori uralkodó, I. Ferenc monogramja látható az öltözeten és az egyéb kiegészítőkön.

Related posts