Hé, itt vagy még? - A Meta chatbotjai bizony gyakran fogják faggatni, ha már jó ideje nem hallottak tőled.

A Meta egy érdekes újításon gondolkodik: a jövőben előfordulhat, hogy a felhasználók időnként váratlan üzeneteket kapnak a cég chatbotjaitól. Olyan érzést keltve, mintha a chatrobotok izgatottan várnák, hogy újra interakcióba lépjünk velük.

A nagy technológiai óriások fokozatosan minden területre integrálják a mesterséges intelligenciát. Míg egyes felhasználók lelkesednek az új lehetőségekért, sokan viszont kifejezetten ellenszenvvel viseltetnek a dolog iránt. Számukra frusztráló, hogy szinte minden szolgáltatásban, amellyel találkoznak, ott van az MI, és ez sokszor inkább zavaró, mint hasznos.

Utóbbi csoport tagjai nem fognak örülni a Meta újításának, legalábbis akkor, ha egyszer már tettek egy - akár csak rövid - próbát a cég chatbotjával. Az ugyanis türelmetlenül várni fogja, hogy válaszoljon neki, és időnként még újabb üzenettel is nyomatékosítja azt.

A Meta AI chatbotjai elérhetők a Messenger, WhatsApp és Instagram platformokon, és a Business Insider információi szerint a Meta egy innovatív "proaktív" funkciót tesztel az AI Studio alkalmazásban készített chatbotok esetében. Ez a funkció lehetővé teszi, hogy a chatbotok a korábbi beszélgetések alapján önállóan küldjenek további üzeneteket, így interaktívabb élményt nyújtanak a felhasználóknak.

A Meta AI Studio lehetőséget kínál mindenkinek, hogy kódolás nélkül alkothasson MI-karaktereket. Ez az eszköz különösen hasznos az alkotók számára, akik saját kiterjesztéseiket építhetik, így szélesebb közönséget érhetnek el. További részletekért kattints ide, ahol még többet megtudhatsz a folyamatról!

A Meta "Project Omniként" emlegeti a fejlesztést, ami szerintük "értéket biztosít" a felhasználóknak, és segíti, hogy a felhasználók újból bevonódjanak a beszélgetésbe. Magyarán: amolyan passzív-agresszív módon traktálhatják az embert a chatbotok, mint rosszabb esetben egy barátja vagy a párja, aki már igazán bosszús, hogy órák óta nem reagált neki.

Természetesen, íme egy egyedi változat: „Üdvözöllek! Remélem, csodás napot töltesz! Csak szerettem volna egy kis időt szánni arra, hogy megkérdezzem, bukkantál-e mostanában új, inspiráló zenékre vagy zeneszerzőkre. Emellett, ha esetleg szükséged van egy új filmre a következő estére, csak jelezd, és örömmel segítek a választásban!”

Persze, egy ilyen üzenet még nem a világ vége, de ha már több chatbot is van, amivel beszélt, akkor néha-néha egy-egy ilyen üzenet mindegyiktől már bosszantó/nyomasztó lehet. A Meta számára ez természetesen üzleti döntés, elvégre a cég abban érdekelt, hogy az emberek minél több időt töltsenek a chatbotjaival.

A vállalat várakozásai szerint a generatív mesterséges intelligencia termékeiből 2-3 milliárd dollár bevételre tehet szert - állítja a Business Insider. A jövőre tekintve, 2035-re ez az összeg akár 1,4 billió dollárra is nőhet, amennyiben a cég előrejelzései valóra válnak. Ennek azonban kulcsfontosságú feltétele, hogy a felhasználók folyamatosan és aktívan igénybe vegyék a Meta MI-termékeit.

Related posts