Halálos titkokat rejteget a kék lény, melyet a víz partra vetett.

Jobban járunk, ha messziről elkerüljük ezt a "földönkívüli" lényt. Annyira bizarr a megjelenése, hogy könnyen összetéveszthetjük egy elhagyott bevásárló szatyorral. Szegény állat igazán különös látványt nyújt!

A "gálya" elnevezését a hajók világából merítette, mivel vitorláit felhúzva fürgén szeli a vizet. Külső megjelenése miatt sokan a medúzákhoz hasonlítják, és valójában a portugál gálya a csalánozók törzséhez, valamint a hidraállatok osztályához tartozik. E különleges szifonofóra rendjébe sorolt portugál gálya, más néven hólyagos medúza, kolónia életmódot folytat, melyben négyféle polip együttműködve alkot egyetlen, összetett organizmust. Minden egyes polip sajátos feladatkörrel bír, így a mozgás, táplálkozás, szaporodás és védekezés terén mindegyikük hozzájárul a közös célhoz.

A hidrogénnel töltött hólyag kékeslilás árnyalata a csodálatos színjátékának köszönhető, amelyet a veszélyhelyzetek függvényében képes felfújni vagy leengedni. Bár csípése nem végzetes az egészséges emberek számára, a fájdalma szinte elviselhetetlen, és heves gyulladást idéz elő.

Gyengébb fizikai állapotú egyéneknél viszont légzési problémák léphetnek fel, sőt, akár szívmegállás is bekövetkezhet!

Sőt, még akkor is, ha az állat már elhunyt, hihetetlen erővel bíró csípése képes meglepni a kíváncsi tekinteteket. Emiatt tanácsos messzire elkerülni a jószágot, függetlenül attól, hogy él-e vagy sem.

Meleg tengerekben található, de különösen vonzódik a Golf-áramlathoz. Emellett az Indiai-óceán és a Csendes-óceán szubtrópusi vizeiben is elterjedt. Ezen kívül a Földközi-tengerben is fellelhető, ahol a Baleár-szigetek, például Majorca és Formentera partjain is gyakran megfigyelhető.

Fontos, hogy éber maradjunk, hiszen a régóta vágyott tengerparti nyaralásunk könnyen rémálommá változhat. Jobb, ha kellő távolságot tartunk ettől a furcsa, űrlényre emlékeztető kis lénytől!

Related posts