Íme az új támogatási lehetőségek: milliárdos források állnak rendelkezésre a termelők számára - Agrárszektor.

A Portfolio Csoport idén már 13. alkalommal hívja életre a siófoki Agrárszektor Konferenciát, amely a mezőgazdasági szektor egyik legnagyobb és legjelentősebb szakmai eseményévé nőtte ki magát. A decemberi rendezvény keretein belül immár 11. alkalommal kerülnek átadásra a rangos agrárdíjak, tíz különböző kategóriában. Ezekre az ágazat bármely kiemelkedő szakmai tevékenységet folytató szereplője pályázhat vagy nevezheti magát.
Nagy István bejelentette, hogy az akvakultúrával foglalkozó vállalkozások, közszolgáltatók és civil szervezetek számára kiírt pályázati felhívás összesen 6,3 milliárd forintos keretösszeggel rendelkezik. A támogatás célja a termelési beruházások ösztönzése, valamint a környezetbarát és energiahatékony technológiák népszerűsítése. A pályázat révén lehetőség nyílik új akvakultúra-telepek létrehozására, valamint a meglévő létesítmények korszerűsítésére, gépek és eszközök beszerzésére, állategészségügyi fejlesztések megvalósítására, klímasemleges beruházások indítására, valamint adatgyűjtési és elemzési technológiák alkalmazására is. A támogatási intenzitás mikro-, kis- és középvállalkozások esetében 60%-ot tesz ki, a vissza nem térítendő támogatás mértéke 6 millió forinttól egészen 400 millió forintig terjedhet – áll az Agrárminisztérium hivatalos közleményében.
A tárcavezető legfrissebb tájékoztatása szerint a halfeldolgozó vállalkozások számára egy új pályázati lehetőség nyílt meg, amelynek keretösszegét közel 1,7 milliárd forintra rúgják. E kezdeményezés célja a korszerű, energiahatékony halfeldolgozási technológiák bevezetésének ösztönzése, valamint új és továbbfejlesztett termékek, feldolgozási eljárások és vállalatirányítási rendszerek alkalmazásának elősegítése. A pályázat külön figyelmet szentel a konyhakész, szálkamentes, és magas hozzáadott értékkel bíró termékek előállításának, emellett támogatja a hulladékkezelési és melléktermék-hasznosítási innovációkat, valamint a munkabiztonság és higiénia javítását célzó beruházásokat is.
A támogatási mérték 50%-ra rúg, és a kérvényezhető vissza nem térítendő támogatás összege 5 millió forinttól egészen 400 millió forintig terjedhet. E pályázati lehetőségek mind az Európai Unió, mind Magyarország közös finanszírozásával valósulnak meg a MAHOP Plusz program keretében. Céljuk, hogy hozzájáruljanak a hazai halgazdálkodási szektor korszerűsítéséhez, valamint a versenyképesség és a fenntarthatóság fokozásához.