A felhasználók jogosultak kártérítést igényelni a Facebooktól.

Világos kommunikáció: Putyin kifejezte hajlandóságát a béketárgyalásokra, és részletezte azokat a feltételeket, amelyeket szem előtt tart.

A Szövetségi Bíróság (BGH) hétfőn hozott döntése a Facebook 2021-es adatvédelmi incidensével kapcsolatban, amely során a felhasználók adatait illegálisan szerezték meg, komoly precedenst teremtett. A bíróság megerősítette, hogy azok a felhasználók, akiknek adatait érintette az inciden, jogosultak kártérítésre. A Computer Bild beszámolója szerint az áprilisi esemény körülbelül 106 országban mintegy 533 millió Facebook-felhasználó adatait tette nyilvánossá az interneten. Ezért az érintett felhasználók most jogi lépéseket tehetnek a Facebook ellen, hogy érvényesítsék jogait.

A BGH döntése alapján a Metának 100 euró, ami körülbelül 50 ezer forint, kártérítést kell fizetnie olyan esetekben, amikor az érintettek beleegyezése nélkül használták fel az adataikat. A Stiftung Warentest, a német fogyasztóvédelmi alapítvány, hangsúlyozza, hogy ez a szabályozás vonatkozik olyan helyzetekre is, ahol nem áll rendelkezésre bizonyíték anyagi kárra. Súlyosabb esetekben pedig az érintettek még nagyobb kártérítésre is jogosultak lehetnek. A Stiftung Warentest figyelmeztet, hogy szélsőséges körülmények között a bíróság akár 3000 euró (több mint 1 millió 100 ezer forint) megfizetésére kötelezheti a Metát. Azoknak, akik kártérítést kívánnak igényelni, sürgős lépéseket kell tenniük, mivel a legtöbb igény az év végén elévül.

A Reuters jelentése szerint a Meta vállalat korábban azzal az indoklással utasította el a kártérítések kifizetését, hogy az érintett felek nem tudtak konkrét kárra vonatkozó bizonyítékokat bemutatni. A Meta szóvivője pedig kijelentette, hogy a BGH (Német Szövetségi Bíróság) döntése "összeegyeztethetetlen az Európai Bíróság legfrissebb esetjogával, amely az EU legfőbb bírósági fórumának tekinthető".

A döntés után hangsúlyozták, hogy a német bíróságok eddig 6000 alkalommal elutasították az ehhez hasonló kereseteket, és több bíró arra a megállapításra jutott, hogy nem áll fenn felelősségre vonatkozó vagy kártérítési igény. Az ügyek kapcsán a Meta képviselői azt állítják, hogy a Facebook rendszereit nem érték külső támadások az incidens során, ezért adatszivárgás sem történt.

Related posts