Manchester United átigazolások: Miért olyan bonyolult akár Mbeumo megszerzése is? A Manchester United átigazolási politikája mindig is a figyelem középpontjában állt, és a klub új tehetségek szerződtetése sosem volt egyszerű feladat. Az egyik legfrissebb

A Manchester United nemrégiben egy rendkívül nehéz időszakon ment keresztül, hiszen a Premier League-ben csupán a 15. helyen zárt. Az Európa Liga döntője is balszerencsésen alakult, amikor egy furcsa góllal szenvedtek vereséget a Tottenhamtől, ami a Bajnokok Ligájába való kvalifikációt is megakadályozta. Rúben Amorim, a csapat menedzsere, ugyan még mindig a helyén van, de sürgeti a klubot, hogy új játékosokat szerződtessen, akik illeszkednek az általa kidolgozott különleges taktikához. Július közepéig sikerült Matheus Cunhát megszereznie a Wolverhamptontól, de ezzel a transzferlistája még nem zárult le, és egyelőre nem érkezett más új arc a csapatba. A helyzetet tovább súlyosbítja, hogy az elvágyódó, magas fizetésű játékosok elengedése is nehéz feladatot jelent a klub számára. De vajon hol gyökerezik a probléma? A válasz talán a klub mélyebb struktúrájában keresendő: a vezetőség döntéshozatali folyamatai, a pénzügyi helyzet és a játékosokkal való bánásmód mind hozzájárulhatnak ahhoz, hogy a csapat nem tud előrelépni. A megfelelő játékosok hiánya, a taktikai elképzelésekhez való illeszkedés figyelmen kívül hagyása, és a csapat szellemiségének hiánya mind olyan tényezők, amelyek megnehezítik a Manchester United helyzetét a következő idény előtt.

2023 végén a brit üzletember, Sir Jim Ratcliffe 25%-os részesedést vásárolt a Manchester Unitedben az INEOS vállalatán keresztül, ezzel lényegében átvéve a futballügyek irányítását. E változás következtében új vezetők érkeztek a klubhoz, köztük Omar Berrada, Jason Wilcox és Christopher Vivell, akik a klub hierarchiájának kulcsszereplőivé váltak. A vezetőség szájából olyan hangzatos ígéretek hangzottak el, mint a "visszatérünk oda, ahová tartozunk" és a "bajnoki cím hazatér", ami új reményeket ébresztett a szurkolókban.

Az új vezetőség célja, hogy egy központosított, adatokra épülő és profilorientált döntési rendszert alakítson ki – olyan megközelítést, amely már legalább egy évtizede, de inkább másfél évtizede a sikeres modern futballcsapatok alapkövei közé tartozik.

Az ilyen típusú rendszer bevezetése nem valósulhat meg egyik napról a másikra, főként akkor, ha a klub múltja tele van kihívásokkal és nehézségekkel.

Mert évtizedes problémák zúdultak a nyakukra, és a keret jelentős része túlfizetett, egymással nehezen kompatibilis játékosok összességéből állt össze.

A Manchester United eddig egyetlen játékost igazolt nyáron: Matheus Cunhát. Csatlakozott továbbá a felnőtt kerethez Diego Leon, egy 18 éves balhátvéd Paraguayból, aki a United gyenge bal oldala miatt akár meg is ragadhat a keretben. Eközben a szurkolók epekedve várják Bryan Mbeumót, a középmezőnybeli Brentford jobbszélsőjét, aki nagyszerű idényt futott, húsz bajnoki találattal zárt. A 24 esztendős játékosért 65 millió fontot kér jelenlegi klubja, amit a United csak vonakodva fizetne ki, és leginkább részletekben.

A Brentford már több ajánlatot is visszautasított, ahogy a hírek szólnak, de Rúben Amorim reméli, hogy Mbeumo részt vehet a csapat nyári túráján, ahol a portugál 3-4-2-1-es felállásának egyik dupla tízese lesz, a másik pedig Cunha. A folyamatban lévő huzavona valószínűleg a klub évek óta tartó túlköltekezésének következménye, ahol a kisebb és közepes csapatok folyamatosan feszítik a húrt, míg a manchesteri gárda végül kénytelen lesz kinyitni a pénztárcáját, és kifizetni azt az összeget, amely már a pofátlanság határát súrolja. Az idő pedig ebben az esetben sem a Manchester United érdekei mellett áll.

Mbeumónál nagyobb nevek reálisan nézve nem igazán kerülhetnek a csapat látószögébe, hiszen a nemzetközi kupaszereplés hiánya miatt a szurkolók frusztrációja csak fokozódik. A Manchester United olyan, már megfakult fényű játékosok iránt érdeklődik, mint Dominic Calvert-Lewin vagy Jamie Vardy, akik a pályafutásuk csúcsán valóban figyelemre méltó teljesítményt nyújtottak, de mostanra már egyikük sem élvezi a korábbi népszerűségét, hiszen az Everton és Leicester sem igyekszik megtartani őket. Ráadásul a Juventus fiatal tehetsége, Dusan Vlahovic neve is felmerült potenciális célpontként, aki korábban hatalmas összegért került Torinóba. Jelenleg viszont a klub igyekszik mihamarabb megszabadulni tőle, mivel a magas fizetése és a következő idényre tervezett béremelése nem kis terhet jelent a pénzügyi keretek között.

Gondolhatjuk, hogy ezek csak szokásos átigazolási kacsák, viszont azt látni kell, hogy a Manchester United jelenleg elsősorban kölcsönvételi opcióval rendelkező, vagy szabadon igazolható játékosokat keres, kerülve a további kiadásokat. De mi miatt?

Related posts