Moszkva figyelmeztetése a Nyugat számára | Demokrata A közelmúlt eseményei tükrözik, hogy a geopolitikai feszültségek újabb szakaszába léptek. Oroszország hivatalos képviselői egyértelmű üzeneteket fogalmaztak meg, amelyekben a Nyugat által folytatott po

A cikk emailben történő elküldéséhez kattintson ide, vagy másolja le és küldje el ezt a linket: https://demokrata.hu/video/moszkva-figyelmeztetese-a-nyugatnak-915947/

A kollektív Nyugat, az Amerikai Egyesült Államok vezetésével, világossá tette, hogy hajlandó bármilyen lépést megtenni Oroszország elnyomása érdekében, hogy ezzel stratégiai vereséget okozzon neki. Emiatt figyelmeztető jelek érkeznek, amelyek azt sugallják: „Ne is gondoljatok erre!” – utalt az új rakétánkkal végrehajtott csapásra a Kreml szóvivője. Hangsúlyozta, hogy ez a lépés rendkívül időszerű, a közvélemény igényeit tükrözi, és hatékony eredményeket hozott.

Európai vezetők azon állításaira reagálva, amelyek azt sugallják, hogy az Oresnyik kísérleti bevetése harci körülmények között a konfliktus eszkalálódásához vezetett, Peszkov úgy fogalmazott: "A kollektív Nyugat, amelyik ezt a helyzetet fokozza, felelős a feszültségek növekedéséért."

Emlékeztetett arra, hogy Vlagyimir Putyin orosz elnök kijelentette: a kurszki régióban nyugati rakétákat alkalmaztak, amelyekben nyugati katonák játszottak szerepet, és ennek következményeként orosz katonák életüket vesztették.

"A szóvivő kijelentette, hogy az ezt követő minden lépés nem eszkaláció, hanem a nyugatiak által kiváltott eszkalációra adott válasz volt."

Azt hangsúlyozta, hogy Joe Biden leköszönő amerikai elnök kormánya, amelyet „a háború pártjának” titulált, „mindinkább kockázatos lépéseket” tesz, provokálva ezzel a feszültséget az orosz-ukrán konfliktus kapcsán. Peszkov véleménye szerint Putyinnak „reagálnia kell erre a rendkívüli eszkalációra”.

Emlékeztetett arra, hogy a Biden-kormányzat folyamatosan konfrontatív álláspontot képviselt Oroszországgal szemben, ami elméletileg nem zárta ki a párbeszéd lehetőségét. "Viszont azt, hogy minden párbeszédet a nullára redukálnak, nehezen tudtam elképzelni" - mondta.

Kifejezte azt a nézetét, hogy a Biden-kormányzatot a választási vereség utáni belpolitikai elégedetlenség hajtja. Peszkov véleménye szerint a távozó adminisztráció célja, hogy gátat szabjon a békés megoldás előmozdításának, miután Donald Trump, mint republikánus elnökjelölt, ígéretet tett a konfliktus rendezésére.

"Úgy döntöttek, hogy figyelmen kívül hagyják a figyelmeztetéseket. Így alakult ki ez a helyzet" - fogalmazott.

"Nem viselünk rózsaszín szemüveget, még előttünk áll hogy megértsük, vajon Trump ugyanezt az irányvonalat folytatja-e, avagy változtat rajta. Ezt nem tudjuk. Majd január harmadik harmadában meglátjuk" - válaszolt a szóvivő arra a kérdésre, hogy szerinte folytatja-e az új amerikai vezető elődje Ukrajna-politikáját.

Azokkal a kijevi kijelentésekkel kapcsolatban, amelyek szerint Ukrajnának "piszkos bombája" lehet, Peszkov azt mondta, hogy ez már nem csupán "játék a tűzzel", hanem "több annál".

A szóvivő kijelentette, hogy csupán néhány kiválasztott személy volt tisztában az Oresnyik rakétarendszer fejlesztésének részleteivel, és megjegyezte, hogy ő maga nem tartozik e körbe.

"Európa azt találgatja, hogy mekkora kárt tud okozni a rendszer, ha a fejek (a robbanótöltetek) nukleárisak lesznek, le lehet-e lőni a rakétákat, és milyen hamar érik el a rakéták az Óvilág fővárosait. A válasz: a kár elfogadhatatlan, modern eszközökkel lehetetlen lelőni őket, és percekről beszélünk. A bombabunkerek nem segítenek, így az egyetlen remény az, hogy a jóságos Oroszország előre fog figyelmeztetni az indításokra. Ezért jobb nem tovább támogatni a háborút" - írta a Telegram-csatornáján vasárnap Dmitrij Medvegyev, az orosz biztonsági tanács elnökhelyettese.

A kijevi kijelentésekkel kapcsolatban, amelyek azt állítják, hogy Oresnyik nem létezik, így fogalmazott: "Igaz, de próbáljuk meg minél egyszerűbben! A kérdés elkerüléséhez elegendő csak hunyorogni. Aki hunyorog, annak a probléma varázsütésre eltűnik a valóságból."

Alekszej Puskov, az orosz parlamenti felsőház információpolitikai bizottságának vezetője Telegram-csatornáján reagált Jean-Noël Barrot francia külügyminiszter legutóbbi kijelentésére, amelyben azt mondta, hogy nincsenek "vörös vonalak" Ukrajna támogatásában. Puskov megjegyzése szerint: "Ami igazán meglepett, az nem is annyira az agresszív hozzáállása, hanem inkább a nyilvánvaló értelem hiánya."

Puskov véleménye szerint az ilyen magatartás a liberális európai politikai elit új generációjának döntő többségére jellemző. E politikai szereplők gyakran nincsenek tisztában a háborúk valódi jelentőségével, alig emlékeznek a második világháború eseményeire, és történelmi ismereteik is felszínesek. Ráadásul, mivel ultraliberális jelszavak és sablonos megközelítések mentén nőttek fel, a komplex politikai helyzetek megértésében is komoly hiányosságokkal küzdenek.

"A mai Európa valódi tragédiája az ilyen típusú vezetés" - fogalmazott a szenátor.

Vlagyimir Putyin csütörtökön egy televíziós beszéd keretében bejelentette, hogy az orosz fegyveres erők hadrendbe állították az új, Oresnyik (Mogyorós) névre keresztelt közepes hatótávolságú hiperszonikus rakétát. Ezt a lépést egy dnyiprói hadiipari létesítmény ellen hajtották végre, válaszul az ukrán hadsereg által végrehajtott, amerikai és brit precíziós fegyverekkel indított csapásra, amely Oroszország belső területét célozta meg, és amelyet az ukrán erők önállóan nem tudtak volna végrehajtani.

Putyin figyelmeztetett: "Jogosítva érezzük magunkat arra, hogy fegyvereinket azoknak az országoknak a katonai létesítményei ellen vessük be, amelyek lehetővé teszik, hogy fegyvereiket a mi létesítményeink ellen irányítsák."

A Moszkva. Kreml. Putyin vasárnapi adásában bemutatták, hogy az orosz elnök a bejelentést követően, a székből felállva kijelentette: "úgy tűnik nekem, hogy ez elég világos és érthető".

Related posts