Pásztor Anna: "Tisztában vagyok vele, milyen nehéz, amikor a gyerekek megbetegszenek" - A zenészek összefogtak a Bátor Tábor támogatására.

Kőszeg, ez a festői kisváros, a Vas megyében található. De nézzük meg, milyen más érdekes kérdések merülhetnek fel a magyar földrajz kapcsán! Íme hat fontos kérdés, amelyre érdemes tudni a választ: 1. Melyik a legnagyobb magyar folyó, és hol található a forrása? 2. Melyik hegység húzódik Észak-Magyarország területén, és milyen csúcsai a legmagasabbak? 3. Melyik a legnagyobb tó Magyarországon, és milyen városok találhatók a partján? 4. Melyik város a fővárosa Magyarországnak, és milyen történelmi jelentőséggel bír? 5. Hol található a Hortobágy, és miért nevezik a „puszta” hazájának? 6. Melyik megyében található a Balaton, és milyen települések fekszenek a partján? Ezek a kérdések remek alkalmat kínálnak arra, hogy felfedezzük Magyarország csodás tájait és gazdag földrajzi örökségét!

Művészek indítottak zenei kihívást a Bátor Tábor beteg gyerekeiért. Céljuk, hogy eljuttassák a bátorság és a szeretet üzenetét a kórházakban fekvő vagy otthon lábadozó gyerekekhez, akiknek egy súlyos betegséggel kell szembenézniük.

Két héten át tartó online zenei kihívásunkhoz 25 tehetséges előadó és zenekar csatlakozott, hogy közösen felhívják a figyelmet a súlyosan beteg gyermekek támogatására. A Bátor Tábor programjai ingyenes gyógyító élményeket kínálnak az érintett gyerekek és családjaik számára. Ahogyan a különleges élmények, úgy a zene is képes gyógyítani, és segíteni abban, hogy a legnehezebb időszakokat is könnyebben átvészeljük.

A zenés kampányt Pásztor Anna indította útjára a rádióban a Márti dalával, a sort pedig kihívottjai, a 30y zenekar és a Magashegyi Underground frontembere, Bocskor Bíborka folytatta. Az Anna and the Barbies énekesét anyaként is megindította a Zenével a Bátrakért mozgalom.

"Teljesen át tudom érezni, milyen nehéz, amikor a gyerekek megbetegszenek, és mennyire kiszolgáltatottnak tűnik ilyenkor az ember. Nem is tudnék szebben kezdeni, mint Márti varázslatos dalával, ami valóban egy igazi bűvös zene" - osztotta meg gondolatait Pásztor Anna.

A beteg gyerekek ügye olyan ikonikus, a szakma veteránjainak számító művészeket is megmozgatott, mint a KFT billentyűse Bornai Tibor és Soltész Rezső. Utóbbi pár éve minikoncertet is tartott a hatvani táborhelyen az önkénteseknek, most pedig a 80. születésnapján üzent a beteg gyerekeknek, annyira meghatotta a Bátor Tábor küldetése. De a kihívásból nem maradhatott ki a fiatal generáció sem, Дeva, aki mára már az iskolai programokban vesz részt önkéntesként, első kézből tapasztalja meg milyen fontos munkát végez az Alapítvány.

Hétköznapi emberként hajlamosak vagyunk elfordítani a fejünket a rászoruló gyerekek sorsa elől. Talán azért, mert sokkoló a helyzetük, vagy mert tehetetlenségünk súlya nehezedik ránk. Éppen ezért különösen megindító látni, hogy milyen sokan állnak ki a Bátor Tábor mellett. Csorba Lóci, a Lóci játszik zenekar vezetője is megosztotta gondolatait arról, miért fontos számára ez az ügy: "Segíteni másokon az egyik legnagyobb emberi érték. Ha az a vágyad, hogy érzelemmentes, tökéletes géppé válj, akkor talán elkerülheted ezeket a kérdéseket. De ha valóban embernek akarsz maradni, csak nyerhetsz azzal, ha figyelemmel és empátiával közelítesz mások életéhez."

A zenés összefogás egy kétirányú céllal jött létre: a zenészek nem csupán a daganatos és krónikus betegséggel küzdő gyermekek támogatására szeretnék felhívni a figyelmet, hanem arra is ösztönzik az embereket, hogy ajánlják fel adójuk 1%-át. Minden évben sok olyan adófizető van, aki nem él e lehetőséggel, pedig ezzel komoly változást hozhat a rászoruló gyerekek életében. A kampányban részt vevő művészek mindannyian elkötelezettek amellett, hogy minél többen csatlakozzanak ehhez a nemes célhoz, és támogassák a jótékonysági kezdeményezést.

A Bátor Tábor évente 4000 daganatos és tartós betegséggel küzdő gyermeknek és családtagjaiknak kínál különleges gyógyító élményeket. Az érintett gyerekek sokszor a kórházak szigorú falai között élik mindennapjaikat, ahol a betegség árnyékában kénytelenek elfelejteni a játék és a szórakozás örömét, amit kortársaik élveznek. Az Alapítvány ingyenes programjai során a táborozók lehetőséget kapnak arra, hogy a betegség helyett saját magukra és képességeikre fókuszáljanak. Itt erőt meríthetnek a gyógyuláshoz, és önbizalmat nyerhetnek ahhoz, hogy boldoguljanak az életben.

A Bátor Tábor élményei valóban rendkívüli hatással vannak a résztvevőkre, amit egy táborozó szavai is jól tükröznek: "A Bátor Tábor olyan, mint egy varázsgép, amelybe a gyerekek betegen és kimerülten lépnek be, de onnan egy sokkal boldogabb, egészségesebb és élményekkel telibb gyermek lép ki" - meséli Peti, aki daganatos betegséggel küzdött.

Related posts