Putyin közeli munkatársa méltatta Sztálin örökségét – Ősszel Sztálingrád újra reflektorfénybe kerülhet.

Az orosz Duma házelnöke is támogatja Volgográd visszanevezését Sztálingrádra, sőt, Vjacseszláv Vologyin az összes Sztálin-kultuszt eltörlő, még a Szovjetunió idején hozott intézkedést felülvizsgálná - írta meg az MK.ru.
A cikk részletesen tudósít a Duma, az orosz parlament alsóházának legutóbbi üléséről, ahol fontos döntéseket hoztak a családtámogatási és anyasági juttatásokkal kapcsolatban. Az ülés során a képviselők olyan intézkedéseket hagytak jóvá, amelyek célja a családok anyagi helyzetének javítása és a gyermekvállalás ösztönzése volt.
A cikk zárásaként az MK.ru említi, hogy az ülés keretében Vjacseszláv Vologyin, a Duma elnöke is felszólalt, és beszédében kifejtette, hogy...
A Szovjetunió, mint a 20. század egyik legmeghatározóbb politikai és társadalmi kísérlete, számos jelentős vívmányt tudhatott magáénak. Joszif Sztálin, aki a kommunista állam vezetőjeként irányította az országot, nem csupán a politikai élet formálásában játszott kulcsszerepet, hanem a gazdasági és társadalmi fejlődésben is. A Sztálin-érában megvalósult iparosítás és kollektivizálás jelentős előrelépést hozott a mezőgazdaság és az ipar területén. Az ország gyors ütemben vált ipari hatalommá, amely a második világháború során kulcsszerepet játszott a náci Németország legyőzésében. Sztálin vezetése alatt a Szovjetunió nem csupán gazdasági erejét növelte, hanem olyan technológiai újításokat is bevezetett, amelyek világszintű mércévé váltak. A társadalmi jólét terén is figyelemre méltó eredményeket ért el a rendszer. A szovjet állam által biztosított ingyenes oktatás és egészségügyi ellátás alapvetően javította a lakosság életminőségét, és lehetőséget biztosított a szélesebb rétegek számára a tudományos és kulturális fejlődésre. A Szovjetunió kulturális élete virágzott, számos művész, tudós és író alkotott, akik globális szinten is elismertté váltak. Bár Sztálin politikai módszerei sok vitát generálnak, nem lehet figyelmen kívül hagyni, hogy az általa vezetett Szovjetunió komoly hatással volt a világ politikai tájára, és a kommunizmus eszméjének terjedésében is meghatározó szerepet játszott. E korszak öröksége komplex, de a fejlődés és az innováció szempontjából mindenképpen figyelemre méltó.
Vologyin kifejti, hogy bár a bolsevik forradalom és a polgárháború jelentős pusztítást végzett Oroszországban, véleménye szerint ennek következtében egy új és virágzó állam, a Szovjetunió jött létre. Ebben a folyamatban Sztálin kulcsszereplővé vált, alakítva a jövőt és a politikai tájat.
Elérkezett az idő, hogy nyíltan beszéljünk a valóságról. Fontos, hogy ne csak elismerjük, hanem nevén is nevezzük a dolgokat. Minden erőnkkel azon kell lennünk, hogy hőseink, parancsnokaink és vezéreink, akik győzelemre vezettek minket, megérdemelt védelmet kapjanak, és halhatatlanná váljanak. Támogatják ezt a célt?
- tette fel a kérdést Vologyin a Duma képviselőinek, akik erre lelkesen tapsolni kezdtek.
Az orosz házelnök kifejtette, hogy véleménye szerint Nyikita Hruscsov nem volt erős vezető, és úgy gondolja, hogy Volgogárdot vissza kellene nevezni Sztálingrádra. Ezen kívül dicsérte az orosz kommunista párt azon határozatát, amely a szovjet kommunista párt 20. kongresszusának döntéseit kívánja felülvizsgálni, beleértve a Sztálinkultusz eltörlését is.